האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב אתרי אינטרנט

כיום כל עסק חייב שיהיה לו אתר אינטרנט. אתר האינטרנט הוא זה שיביא עבורו לקוחות לעסק. באתר האינטרנט הוא יכול להכניס מידע על השירותים, מידע על החברה, חנות מוצרים, מאמרים בנושא ועוד. על מנת שלקוח ירצה להישאר באתר, לקרוא בו ולבסוף לקנות מהמוצרים שלו, עליו להיות אטרקטיבי עבורו ובעל ערך אמיתי. איך יוצרים ערך אמיתי עבור הלקוח? במאמר זה נדגיש מספר אלמנטים חשובים ביותר בעיצוב אתרי אינטרנט אשר מושכים קהלים רחבים.

אלמנט ראשון – צבעי האתר

צבע הוא אחד האלמנטים הכי חשובים בעיצוב של אתר אינטרנט. צבעים מדברים ומעבירים מסרים שונים ומגוונים. אנשים שהמקצוע שלהם הוא בניית אתרים ועיצוב גרפי, לומדים היטב את התחום והם לומדים איך להעביר מסר בעזרת הצבעים. למה הכוונה? אם מדובר בעסק שמעוניין להעביר מסר של ביטחון כי הוא מתעסק בכספים של לקוחות, סביר להניח שבונה האתרים או המעצב הגרפי ישתמשו בצבע הכחול אשר משדר אמינות וביטחון. דוגמה נוספת, אם מדובר בעסק שמשדר יוקרה, לדוגמא משרד עורכי דין יוקרתי, סביר להניח שהוא ישתמש בצבעים של שחור וזהב שזה המסר שהם מעבירים. כל צבע הוא חשוב וכל שילוב של צבע הוא חשוב ומאחורי הדבר הזה עומדת תורה שלמה.

תצוגת אתר נוחה

אלמנט נוסף שמאוד חשוב בבניית אתרים הוא תצוגת אתר נוחה. זהו אחד מהאלמנטים החשובים ביותר שקיימים בבניית אתר ואתם כבעלי עסק מעוניינים שהלקוח שלכם שגולש בתוך האתר יוכל להגיע לכל הפונקציות שלו ולמידע שקיים בו בקלות בנוחות ובמהירות. לנוחות זו יש כיום שם שנקרא חוויית משתמש. הלקוחות של היום מבקשים חוויית משתמש נוחה ונעימה ולכן אתר שהתצוגה שלו נעימה לעין והמעבר בין הדפים שלו הוא מהיר וניתן להגיע בקלות לכל לכל המידע שנחוץ לנו הוא אתר שאנו רוצים להישאר בו.

עיצוב הפונט באתר

גם לפונט תפקיד חשוב בעיצוב האתר. כבעלי אתר אינטרנט, אתם מעוניינים שהפונט באתר שלכם יהיה קריא, נוח ומתאים לאופי של העסק שלכם. כך לדוגמא אם מדובר בעסק שמשווק מוצרים לילדים סביר להניח שנלך על פונט שהוא יותר קליל יותר עגול. אם מדובר בעסק של ראיית חשבון אנחנו נלך על פונט שכתוב באופן יותר מהודר או שדומה יותר לכתב של עיתון. 

תוכן עם ערך עבור הלקוחות

הכוונה כאן למאמרים אשר מדברים על הנושא של האתרכאשר ללקוח יש ערך בתוך האתר הוא ירצה להישאר באתר הזה יותר זמן וכך מנועי החיפוש יבינו כי באתר הזה אנשים אוהבים לקרוא את התוכן ולכן הוא יקודם יותר. 

לסיכום בחירת צבע, בחירת פונט וחוויית משתמש בתוך האתר הם למעשה האלמנטים הכי חשובים בעיצוב אתר אינטרנט שהלקוח ירצה להישאר בו. כאשר אתם מחפשים מקדם אתרים, מעצב אתרים או בונה אתרים בדקו איתו את האלמנטים הללו על מנת שתוכלו ליצור לעצמכם אתר אינטרנט מושך לעין ושנעים לגלוש בו.

אולי יעניין אתכם
מאמרים פופולאריים

מהם היתרונות של שיווק דיגיטלי?

לשיווק דיגיטלי יתרונות רבים, והוא הפך לכלי חיוני עבור עסקים בכל הגדלים. להלן כמה מהיתרונות העיקריים של שיווק דיגיטלי: יעילות: שיווק דיגיטלי מאפשר לעסקים להגיע

תוכן ככלי לקידום אתרים

בעידן הדיגיטלי, המידע הוא מטבע המטבע החדש. אנשים מחפשים מידע בכל רגע נתון, והאינטרנט הפך למקור המידע הראשי עבור רבים מאיתנו. אך בעולם שבו המידע

הוצאת חשבוניות באתרי וורדפרס

חשבונית היא היבט חיוני בכל עסק העוסק במכירות, וורדפרס הפכה לפלטפורמה פופולרית ליצירה וניהול אתרים לעסקים. אחד היתרונות של שימוש בוורדפרס הוא מגוון רחב של